„Sztuka to nie sport, gdzie przyznaje się medale i gdzie są najlepsi…

Sztuka to jedna z najpiękniejszych dróg człowieka do człowieka i kładka, po której można przejść z jednego końca siebie na drugi.”

Prof. P. Jargusz

 

Gminny Ośrodek Kultury w Borowej prężnie działa od 1977 roku. Powstał z myślą o szerzeniu lokalnej kultury i tradycji oraz integracji mieszkańców gminy Borowa. Obecnie prowadzimy bogaty program zajęć dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Z roku na rok zwiększa się liczba ich uczestników, dzięki czemu GOK ciągle „tętni życiem”. 

Współpracujemy ze szkołami oraz licznymi stowarzyszeniami, kołami gospodyń wiejskich z gminy Borowa. Owoce tej współpracy można podziwiać podczas licznych wernisaży i wystaw, często prace te doceniane są na różnych zewnętrznych konkursach. 

Organizujemy szeregu imprez kulturalnych i rekreacyjnych w gminie. Aktywnie pracujemy nad  pozyskiwaniem funduszy Unijnych, które umożliwiają uatrakcyjnienie naszej ofert oraz  dotarcie do większej grupy mieszkanców, by  przekonać ich jaką siłą jest możliwość wspólnego realizowania swoich zainteresowań.  Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i projekty. 

Nasza kadra pracownicza składa się z ludzi z pasją, którzy swoją pozytywną energią starają się zarażać innych, zachęcając do twórczej aktywności. Pomagamy przekraczać własne słabości, rozwijać swój potencjał. O naszym zaangażowaniu świadczą liczne nagrody i uznanie wśród lokalnej społeczności.

 

Jeśli lubisz tańczyć, śpiewać, rysować, masz zdolności manualne, chcesz grać w zespole muzycznym lub masz inne uzdolnienia i zainteresowania,

a może po prostu chcesz miło i aktywnie spędzić czas? Przyjdź do nas! Czekamy na Ciebie…

 

 
 

DO POBRANIA
ZOBACZ GRAFIK
KONKURSY
MEDIA O NAS
INSPIRACJE