X Powiatowy Jarmark Wielkanocny – BOROWA 2018

Przedświąteczne jarmarki to już w Borowej tradycja. Nie inaczej było w tym roku.

W dniu 18 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbył się po raz X Powiatowy Jarmark Wielkanocny, którego organizatorem jest Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski, Gminny Ośrodek Kultury w Borowej, którego dyrektorem jest Agnieszka Adamczyk, a patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

W jarmarku uczestniczyły koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia z terenu gminy Borowa, powiatu mieleckiego, gościnnie przedstawiciele z Maśnika oraz indywidualni wystawcy rękodzieła artystycznego. Celem jarmarku jest promocja szeroko pojętego rękodzieła, propagowanie oryginalnych form aktywności twórczej. To doskonała okazja, aby zaopatrzyć się tuż przed świętami w ozdoby wielkanocne i poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Jarmark tradycyjnie, jak co roku, pełen był przepięknych, świątecznych dekoracji.

Na scenie podczas Jarmarku Wielkanocnego wystąpili: Figielek, Borowiacy – grupa dorosła, Borowiacy – grupa młodzieżowa, zespół śpiewaczy, ZTN (in)FAMOUS oraz Kapela Ludowa Borowiacy. Wszystkich występujących łączy zamiłowanie do tańca i muzyki, a ich siłą jest jego prostota i szczerość. Zaprezentowane zespoły rozwijają swoje talenty w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej.

Najsmaczniejszą potrawą związana z naszym regionem, która wygrała konkurs „Nasze kulinarne dziedzictwo – Wielkanocne smaki Powiatu Mieleckiego” okazała się kiełbasa zapiekana w słoiku z małą niespodzianką od królika.  Przygotowały ją członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Surowej. Srebrnym laureatem została wybrana przez komisję „Baba Wielkanocna” wykonana przez KGW Borowa. Trzecie miejsce ex aequo zajęły potrawy przygotowane przez KGW Łysakówek „Barszcz w chlebie na swojskim zakwasie” oraz „Pasztet w galaretce z żurawiny” wykonanym przez Stowarzyszenie „Frezja” w Woli Pławskiej.

ZOBACZ GALERIĘ