Gminny Dzień Seniora

Osoby starsze są w społeczeństwie niezwykle ważne. To one przekazują młodszym pokoleniom swoją mądrość, a ukochana babcia czy dziadek to dla wnucząt najlepszy przyjaciel i nauczyciel. To dla nich, w ramach podziękowania za wkład w kształtowanie młodego pokolenia, w dniu 5 lutego 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej został zorganizowany „Gminny Dzień Seniora”.

Wszystkich przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Borowa Marian Taran. Złożyli oni najlepsze życzenia z okazji nie tak dawno obchodzonego Dnia Babci i Dziadka, oraz życzyli wszystkim zdrowia i dwustu lat, bo sto to za mało.

Niepowtarzalna atmosfera tej uroczystości to nie tylko zasługa spotkania o charakterze integracyjnym, ale także bogatego programu artystycznego. Dla zgromadzonych gości na scenie wystąpiła Formacja Taneczna „GRACJA” działająca przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w  Mielcu, która zaprezentowała się w układach tanecznych:  Polonez do muzyki  z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara, wiązankę towarzyskich tańców standardowych „Radecki” do utworów Johanna Straussa: Marsz Radeckiego,  walc z operetki „Baron cygański”. Kolejne tańce do muzyki z opery „Carmen” Bizeta – panowie zatańczyli zwycięski „Marsz torreadora”, panie natomiast habanerę „Miłość to ptak niepokorny”. Formacja zatańczyła również walca angielskiego z musicalu „Skrzypek na dachu” z muzyką Jerry’ego Bocka.

Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski złożył na ręce Pani Alicji Skopińskiej-Parys choreografa i instruktora tańca, serdeczne podziękowania dla Formacji Tanecznej „GRACJA” za piękny występ uświetniający uroczystość.

Głównym punktem programu był występ Amatorski Teatur Dorosłych „Uciecha” z Domu Kultury w Grochowem, który zaprezentował spektakl z nutą dobrego humoru pt. „Młody chce układać życie” na podstawie sztuki Tomasza Pyciora  „Wesele na wsi” w reżyserii Pani  Grażyny Świerczyńskiej.

Uwieńczeniem tego miłego spotkania było wspólne muzykowanie, razem z kapelą „Borowiacy”, która specjalnie na tą okazję przygotowała wiązankę popularnych utworów biesiadnych.

Obchody Gminnego Dnia Seniora cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Świadczy to o wadze tego święta. Ukazuje jak ważną rolę osoby starsze pełnią w naszym życiu, ich bezcenne doświadczenie i mądrość  wnoszą wiele dobrego w  gminną rzeczywistość. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim gościom za przybycie i wszystkim tym, bez których ten dzień nie mógłby się odbyć.

ZOBACZ FOTORELACJĘ